Горно Оризари

мала облачност

32°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:11

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност37%

УВ индекс4

Облачност12%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер31

Временска прогноза за Горно Оризари во наредните 7 дена

Саб 02 35° /20° слаб дожд 9
Нед 03 34° /19° слаб дожд 4
Пон 04 34° /21° чисто небо 0
Вто 05 35° /20° чисто небо 0
Сре 06 35° /21° чисто небо 7
Чет 07 32° /21° умерен дожд 11
Пет 08 28° /19° слаб дожд 34