Горобинци

мала облачност

Изгрејсонце05:19

Зајдисонце19:38

Се осеќа7 °

Притисок1022 hPa

Влажност67%

УВ индекс2

Облачност16%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер322

Временска прогноза за Горобинци во наредните 7 дена

Нед 09 20° /5° чисто небо 7
Пон 10 21° /8° чисто небо 4
Вто 11 21° /8° чисто небо 2
Сре 12 21° /8° слаб дожд 12
Чет 13 20° /8° слаб дожд 19
Пет 14 22° /8° облачно 80
Саб 15 24° /9° облачно 78