Горобинци

чисто небо

31°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:11

Се осеќа30 °

Притисок1014 hPa

Влажност39%

УВ индекс4

Облачност7%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер301

Временска прогноза за Горобинци во наредните 7 дена

Саб 02 34° /18° слаб дожд 10
Нед 03 33° /17° слаб дожд 1
Пон 04 34° /20° чисто небо 0
Вто 05 35° /19° чисто небо 0
Сре 06 35° /19° чисто небо 8
Чет 07 33° /20° слаб дожд 45
Пет 08 26° /17° слаб дожд 66