Гостивар

мала облачност

11°

Изгрејсонце06:02

Зајдисонце19:11

Се осеќа9 °

Притисок1024 hPa

Влажност60%

УВ индекс1

Облачност15%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер164

Временска прогноза за Гостивар во наредните 7 дена

Пон 12 19° /7° облачно 66
Вто 13 16° /8° слаб дожд 100
Сре 14 11° /6° слаб дожд 99
Чет 15 10° /5° слаб дожд 99
Пет 16 12° /4° облачно 99
Саб 17 /5° слаб дожд 100
Нед 18 /6° умерен дожд 100