Гостивар

слаб дожд

29°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:15

Се осеќа29 °

Притисок1016 hPa

Влажност48%

УВ индекс4

Облачност42%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер73

Временска прогноза за Гостивар во наредните 7 дена

Саб 02 31° /20° умерен дожд 2
Нед 03 30° /19° слаб дожд 29
Пон 04 30° /20° слаб дожд 21
Вто 05 31° /20° слаб дожд 0
Сре 06 30° /19° чисто небо 4
Чет 07 29° /18° умерен дожд 39
Пет 08 24° /17° слаб дожд 65