Градец

слаб дожд

28°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:15

Се осеќа28 °

Притисок1017 hPa

Влажност54%

УВ индекс4

Облачност53%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер95

Временска прогноза за Градец во наредните 7 дена

Саб 02 31° /20° умерен дожд 3
Нед 03 29° /19° слаб дожд 23
Пон 04 30° /20° слаб дожд 16
Вто 05 30° /20° слаб дожд 0
Сре 06 30° /20° слаб дожд 5
Чет 07 29° /19° умерен дожд 25
Пет 08 24° /17° слаб дожд 70