Градец

облачно

20°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:14

Се осеќа20 °

Притисок1016 hPa

Влажност73%

УВ индекс0

Облачност85%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер306

Временска прогноза за Градец во наредните 7 дена

Нед 20 27° /16° чисто небо 8
Пон 21 31° /18° слаб дожд 93
Вто 22 32° /19° чисто небо 2
Сре 23 34° /22° чисто небо 2
Чет 24 35° /23° слаб дожд 0
Пет 25 35° /21° слаб дожд 0
Саб 26 35° /23° чисто небо 2