Градско

облачно

33°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:10

Се осеќа33 °

Притисок1014 hPa

Влажност34%

УВ индекс4

Облачност25%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер355

Временска прогноза за Градско во наредните 7 дена

Саб 02 37° /20° слаб дожд 10
Нед 03 36° /19° слаб дожд 1
Пон 04 37° /21° чисто небо 2
Вто 05 37° /21° чисто небо 0
Сре 06 37° /21° мала облачност 23
Чет 07 37° /21° слаб дожд 14
Пет 08 31° /19° слаб дожд 14