Грчец

чисто небо

Изгрејсонце06:00

Зајдисонце19:10

Се осеќа8 °

Притисок1025 hPa

Влажност60%

УВ индекс2

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер88

Временска прогноза за Грчец во наредните 7 дена

Пон 12 20° /7° облачно 62
Вто 13 17° /9° умерен дожд 99
Сре 14 12° /7° слаб дожд 97
Чет 15 12° /6° облачно 95
Пет 16 14° /4° облачно 81
Саб 17 /5° слаб дожд 100
Нед 18 10° /8° умерен дожд 100