Грчец

облачно

29°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:14

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност49%

УВ индекс4

Облачност55%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер84

Временска прогноза за Грчец во наредните 7 дена

Саб 02 35° /19° дожд со силен интензитет 6
Нед 03 33° /19° чисто небо 9
Пон 04 33° /20° слаб дожд 0
Вто 05 34° /20° слаб дожд 1
Сре 06 34° /21° чисто небо 7
Чет 07 33° /20° слаб дожд 9
Пет 08 27° /18° слаб дожд 59