Грнчари

чисто небо

24°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце20:11

Се осеќа24 °

Притисок1016 hPa

Влажност53%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер35

Временска прогноза за Грнчари во наредните 7 дена

Саб 02 29° /18° слаб дожд 0
Нед 03 27° /18° облачно 29
Пон 04 29° /20° слаб дожд 6
Вто 05 29° /18° слаб дожд 0
Сре 06 29° /18° чисто небо 2
Чет 07 27° /18° слаб дожд 21
Пет 08 26° /16° умерен дожд 1