Грнчари

чисто небо

17°

Изгрејсонце06:27

Зајдисонце18:26

Се осеќа16 °

Притисок1020 hPa

Влажност41%

УВ индекс1

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер229

Временска прогноза за Грнчари во наредните 7 дена

Пон 27 27° /16° чисто небо 6
Вто 28 24° /15° слаб дожд 88
Сре 29 17° /14° слаб дожд 96
Чет 30 14° /13° слаб дожд 100
Пет 01 15° /12° слаб дожд 98
Саб 02 15° /11° слаб дожд 87
Нед 03 18° /10° чисто небо 0