Гургурница

слаб снег

-11°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:38

Се осеќа-15 °

Притисок1029 hPa

Влажност93%

УВ индекс0

Облачност94%

Прегледност2996

Брзина на ветер2

Насока на ветер6

Временска прогноза за Гургурница во наредните 7 дена

Пон 24 -9° /-16° слаб снег 89
Вто 25 -7° /-17° чисто небо 2
Сре 26 -2° /-12° мала облачност 15
Чет 27 -1° /-10° мала облачност 12
Пет 28 /-7° чисто небо 9
Саб 29 -2° /-6° слаб снег 100
Нед 30 -4° /-8° слаб снег 69