Гургурница

облачно

23°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:14

Се осеќа22 °

Притисок1016 hPa

Влажност51%

УВ индекс4

Облачност68%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер62

Временска прогноза за Гургурница во наредните 7 дена

Саб 02 27° /15° умерен дожд 3
Нед 03 25° /14° слаб дожд 20
Пон 04 26° /15° слаб дожд 12
Вто 05 26° /15° слаб дожд 0
Сре 06 26° /15° чисто небо 5
Чет 07 25° /14° умерен дожд 17
Пет 08 20° /12° слаб дожд 59