Идризово

мала облачност

29°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:12

Се осеќа30 °

Притисок1015 hPa

Влажност48%

УВ индекс4

Облачност14%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер61

Временска прогноза за Идризово во наредните 7 дена

Саб 02 35° /20° дожд со силен интензитет 8
Нед 03 33° /19° слаб дожд 9
Пон 04 34° /21° слаб дожд 0
Вто 05 35° /21° слаб дожд 0
Сре 06 35° /21° чисто небо 8
Чет 07 33° /21° слаб дожд 20
Пет 08 27° /18° слаб дожд 58