Илинден

мала облачност

31°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:13

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност42%

УВ индекс4

Облачност18%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер82

Временска прогноза за Илинден во наредните 7 дена

Саб 02 35° /19° дожд со силен интензитет 8
Нед 03 33° /19° чисто небо 6
Пон 04 34° /21° слаб дожд 0
Вто 05 35° /20° слаб дожд 0
Сре 06 35° /21° чисто небо 8
Чет 07 34° /21° слаб дожд 21
Пет 08 27° /18° слаб дожд 65