Иловица

чисто небо

33°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:06

Се осеќа32 °

Притисок1014 hPa

Влажност31%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер176

Временска прогноза за Иловица во наредните 7 дена

Саб 02 35° /21° умерен дожд 8
Нед 03 33° /20° слаб дожд 2
Пон 04 35° /20° чисто небо 3
Вто 05 36° /21° чисто небо 0
Сре 06 36° /21° мала облачност 23
Чет 07 35° /20° слаб дожд 27
Пет 08 31° /19° слаб дожд 7