Иванковци

чисто небо

Изгрејсонце05:58

Зајдисонце19:08

Се осеќа6 °

Притисок1026 hPa

Влажност63%

УВ индекс2

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер141

Временска прогноза за Иванковци во наредните 7 дена

Пон 12 18° /4° облачно 55
Вто 13 15° /7° умерен дожд 100
Сре 14 11° /4° слаб дожд 100
Чет 15 11° /3° облачно 81
Пет 16 12° /2° облачно 88
Саб 17 10° /4° слаб дожд 100
Нед 18 11° /7° умерен дожд 99