Иванковци

чисто небо

28°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:11

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност47%

УВ индекс4

Облачност9%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер344

Временска прогноза за Иванковци во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° слаб дожд 10
Нед 03 32° /17° чисто небо 1
Пон 04 33° /19° чисто небо 0
Вто 05 34° /19° чисто небо 0
Сре 06 35° /19° чисто небо 8
Чет 07 32° /20° слаб дожд 34
Пет 08 26° /17° слаб дожд 62