Извор

мала облачност

28°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:13

Се осеќа27 °

Притисок1015 hPa

Влажност42%

УВ индекс4

Облачност11%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер144

Временска прогноза за Извор во наредните 7 дена

Саб 02 31° /16° умерен дожд 11
Нед 03 30° /16° чисто небо 1
Пон 04 30° /18° слаб дожд 0
Вто 05 31° /17° чисто небо 0
Сре 06 30° /16° чисто небо 6
Чет 07 29° /17° слаб дожд 65
Пет 08 22° /15° слаб дожд 83