Извор

облачно

-7°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:35

Се осеќа-13 °

Притисок1029 hPa

Влажност83%

УВ индекс0

Облачност93%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер324

Временска прогноза за Извор во наредните 7 дена

Пон 24 -6° /-11° облачно 73
Вто 25 -6° /-13° мала облачност 21
Сре 26 -1° /-10° облачно 58
Чет 27 /-7° облачно 59
Пет 28 /-5° мала облачност 11
Саб 29 /-4° слаб снег 100
Нед 30 -1° /-5° облачно 67