Јанковец

мала облачност

-8°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:40

Се осеќа-13 °

Притисок1028 hPa

Влажност87%

УВ индекс0

Облачност13%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер36

Временска прогноза за Јанковец во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-10° облачно 72
Вто 25 -3° /-11° мала облачност 19
Сре 26 /-8° чисто небо 2
Чет 27 /-5° мала облачност 13
Пет 28 /-2° мала облачност 12
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-2° слаб снег 98