Јанковец

чисто небо

27°

Изгрејсонце05:06

Зајдисонце20:12

Се осеќа26 °

Притисок1016 hPa

Влажност46%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер201

Временска прогноза за Јанковец во наредните 7 дена

Саб 02 29° /18° слаб дожд 0
Нед 03 28° /17° мала облачност 24
Пон 04 29° /19° слаб дожд 2
Вто 05 29° /17° умерен дожд 0
Сре 06 29° /17° слаб дожд 2
Чет 07 28° /17° слаб дожд 16
Пет 08 26° /15° умерен дожд 5