Јажинце

облачно

25°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:15

Се осеќа25 °

Притисок1016 hPa

Влажност54%

УВ индекс3

Облачност60%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер83

Временска прогноза за Јажинце во наредните 7 дена

Саб 02 30° /17° умерен дожд 8
Нед 03 29° /17° слаб дожд 7
Пон 04 29° /18° слаб дожд 5
Вто 05 30° /18° слаб дожд 1
Сре 06 30° /17° слаб дожд 4
Чет 07 29° /17° слаб дожд 34
Пет 08 21° /16° слаб дожд 83