Јажинце

облачно

18°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:14

Се осеќа18 °

Притисок1015 hPa

Влажност69%

УВ индекс0

Облачност79%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер302

Временска прогноза за Јажинце во наредните 7 дена

Нед 20 25° /14° слаб дожд 26
Пон 21 30° /15° умерен дожд 96
Вто 22 31° /16° чисто небо 3
Сре 23 34° /19° чисто небо 3
Чет 24 35° /20° слаб дожд 0
Пет 25 34° /18° слаб дожд 0
Саб 26 35° /18° чисто небо 2