Јегуновце

облачно

10°

Изгрејсонце05:22

Зајдисонце19:41

Се осеќа9 °

Притисок1022 hPa

Влажност79%

УВ индекс1

Облачност67%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер13

Временска прогноза за Јегуновце во наредните 7 дена

Нед 09 20° /8° чисто небо 2
Пон 10 22° /10° облачно 63
Вто 11 23° /12° слаб дожд 65
Сре 12 20° /11° умерен дожд 51
Чет 13 20° /10° слаб дожд 63
Пет 14 19° /10° слаб дожд 64
Саб 15 23° /11° облачно 89