Јегуновце

слаб дожд

30°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:15

Се осеќа30 °

Притисок1015 hPa

Влажност45%

УВ индекс3

Облачност69%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер94

Временска прогноза за Јегуновце во наредните 7 дена

Саб 02 33° /20° умерен дожд 6
Нед 03 32° /20° слаб дожд 12
Пон 04 32° /21° слаб дожд 6
Вто 05 33° /21° слаб дожд 1
Сре 06 33° /20° слаб дожд 5
Чет 07 31° /19° слаб дожд 18
Пет 08 25° /18° слаб дожд 72