Јурумлери

облачно

22°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:12

Се осеќа21 °

Притисок1015 hPa

Влажност59%

УВ индекс0

Облачност76%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер315

Временска прогноза за Јурумлери во наредните 7 дена

Нед 20 30° /16° слаб дожд 36
Пон 21 34° /17° умерен дожд 93
Вто 22 35° /17° чисто небо 3
Сре 23 39° /21° чисто небо 3
Чет 24 40° /22° слаб дожд 0
Пет 25 40° /20° слаб дожд 0
Саб 26 40° /19° чисто небо 3