Камењане

облачно

10°

Изгрејсонце05:23

Зајдисонце19:41

Се осеќа9 °

Притисок1023 hPa

Влажност84%

УВ индекс1

Облачност49%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер3

Временска прогноза за Камењане во наредните 7 дена

Нед 09 20° /8° чисто небо 1
Пон 10 22° /11° облачно 50
Вто 11 22° /12° слаб дожд 68
Сре 12 20° /11° слаб дожд 37
Чет 13 18° /10° слаб дожд 63
Пет 14 19° /10° слаб дожд 66
Саб 15 23° /11° облачно 89