Камењане

слаб дожд

29°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:15

Се осеќа29 °

Притисок1016 hPa

Влажност50%

УВ индекс4

Облачност66%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер110

Временска прогноза за Камењане во наредните 7 дена

Саб 02 31° /21° умерен дожд 3
Нед 03 30° /20° слаб дожд 20
Пон 04 30° /20° слаб дожд 13
Вто 05 31° /21° слаб дожд 0
Сре 06 31° /20° слаб дожд 5
Чет 07 29° /19° умерен дожд 17
Пет 08 25° /18° слаб дожд 71