Канатларци

облачно

18°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:09

Се осеќа17 °

Притисок1015 hPa

Влажност68%

УВ индекс0

Облачност75%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер302

Временска прогноза за Канатларци во наредните 7 дена

Нед 20 27° /14° мала облачност 20
Пон 21 33° /15° слаб дожд 83
Вто 22 35° /15° чисто небо 3
Сре 23 37° /17° чисто небо 0
Чет 24 38° /19° чисто небо 0
Пет 25 38° /19° чисто небо 0
Саб 26 38° /18° чисто небо 0