Канатларци

чисто небо

28°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:10

Се осеќа27 °

Притисок1015 hPa

Влажност47%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер348

Временска прогноза за Канатларци во наредните 7 дена

Саб 02 33° /17° умерен дожд 1
Нед 03 31° /16° слаб дожд 10
Пон 04 32° /18° слаб дожд 0
Вто 05 33° /18° слаб дожд 0
Сре 06 33° /16° чисто небо 7
Чет 07 32° /17° умерен дожд 7
Пет 08 29° /16° слаб дожд 3