Карбинци

облачно

20°

Изгрејсонце04:55

Зајдисонце20:08

Се осеќа19 °

Притисок1015 hPa

Влажност69%

УВ индекс0

Облачност39%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер337

Временска прогноза за Карбинци во наредните 7 дена

Нед 20 29° /16° слаб дожд 25
Пон 21 33° /17° дожд со силен интензитет 97
Вто 22 34° /17° слаб дожд 2
Сре 23 37° /21° слаб дожд 7
Чет 24 38° /23° слаб дожд 0
Пет 25 38° /22° чисто небо 0
Саб 26 38° /20° слаб дожд 2