Кавадарци

слаб дожд

16°

Изгрејсонце05:06

Зајдисонце19:51

Се осеќа15 °

Притисок1012 hPa

Влажност90%

УВ индекс3

Облачност16%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер298

Временска прогноза за Кавадарци во наредните 7 дена

Вто 24 30° /15° слаб дожд 25
Сре 25 32° /15° чисто небо 0
Чет 26 32° /17° слаб дожд 19
Пет 27 32° /18° слаб дожд 19
Саб 28 31° /17° слаб дожд 27
Нед 29 24° /15° умерен дожд 36
Пон 30 25° /13° облачно 29