Кичево

чисто небо

27°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:13

Се осеќа26 °

Притисок1016 hPa

Влажност50%

УВ индекс4

Облачност9%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер60

Временска прогноза за Кичево во наредните 7 дена

Саб 02 31° /18° слаб дожд 0
Нед 03 29° /18° слаб дожд 32
Пон 04 31° /19° слаб дожд 2
Вто 05 31° /18° слаб дожд 0
Сре 06 31° /18° чисто небо 2
Чет 07 30° /18° умерен дожд 7
Пет 08 26° /16° дожд со силен интензитет 21