Клечовце

чисто небо

31°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:12

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност40%

УВ индекс4

Облачност5%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер234

Временска прогноза за Клечовце во наредните 7 дена

Саб 02 34° /20° умерен дожд 12
Нед 03 32° /19° чисто небо 1
Пон 04 33° /21° чисто небо 0
Вто 05 35° /20° чисто небо 0
Сре 06 35° /20° чисто небо 10
Чет 07 34° /21° слаб дожд 58
Пет 08 26° /18° слаб дожд 92