Клечовце

облачно

10°

Изгрејсонце05:19

Зајдисонце19:38

Се осеќа8 °

Притисок1022 hPa

Влажност67%

УВ индекс1

Облачност35%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер343

Временска прогноза за Клечовце во наредните 7 дена

Нед 09 21° /5° чисто небо 7
Пон 10 22° /9° чисто небо 4
Вто 11 23° /10° чисто небо 1
Сре 12 23° /10° слаб дожд 99
Чет 13 22° /10° слаб дожд 19
Пет 14 21° /9° слаб дожд 10
Саб 15 25° /11° чисто небо 8