Кочани

чисто небо

32°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:09

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност34%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер253

Временска прогноза за Кочани во наредните 7 дена

Саб 02 35° /20° слаб дожд 10
Нед 03 32° /19° чисто небо 8
Пон 04 34° /20° чисто небо 1
Вто 05 34° /21° чисто небо 0
Сре 06 35° /21° облачно 56
Чет 07 34° /20° слаб дожд 85
Пет 08 29° /19° слаб дожд 44