Конче

облачно

-5°

Изгрејсонце06:50

Зајдисонце16:34

Се осеќа-10 °

Притисок1027 hPa

Влажност72%

УВ индекс0

Облачност49%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер315

Временска прогноза за Конче во наредните 7 дена

Пон 24 -1° /-7° облачно 30
Вто 25 -2° /-8° облачно 54
Сре 26 /-7° мала облачност 11
Чет 27 /-4° облачно 41
Пет 28 /-2° чисто небо 7
Саб 29 /-2° облачно 100
Нед 30 /-3° облачно 91