Конче

чисто небо

32°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:08

Се осеќа30 °

Притисок1013 hPa

Влажност31%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер222

Временска прогноза за Конче во наредните 7 дена

Саб 02 34° /17° умерен дожд 11
Нед 03 32° /16° слаб дожд 1
Пон 04 33° /17° чисто небо 3
Вто 05 35° /18° чисто небо 0
Сре 06 35° /18° облачно 41
Чет 07 34° /18° слаб дожд 27
Пет 08 29° /16° слаб дожд 7