Кондово

облачно

31°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:14

Се осеќа30 °

Притисок1014 hPa

Влажност42%

УВ индекс3

Облачност64%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер97

Временска прогноза за Кондово во наредните 7 дена

Саб 02 35° /19° дожд со силен интензитет 6
Нед 03 33° /19° чисто небо 7
Пон 04 33° /20° слаб дожд 0
Вто 05 34° /20° слаб дожд 1
Сре 06 34° /21° чисто небо 6
Чет 07 33° /20° слаб дожд 11
Пет 08 27° /18° слаб дожд 62