Косел

чисто небо

-8°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:41

Се осеќа-13 °

Притисок1028 hPa

Влажност83%

УВ индекс0

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер24

Временска прогноза за Косел во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-10° облачно 46
Вто 25 -2° /-10° чисто небо 6
Сре 26 /-7° чисто небо 1
Чет 27 /-4° мала облачност 12
Пет 28 /-1° чисто небо 10
Саб 29 /1° слаб снег 100
Нед 30 /-1° слаб снег 99