Косел

чисто небо

27°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце20:13

Се осеќа27 °

Притисок1016 hPa

Влажност50%

УВ индекс4

Облачност5%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер183

Временска прогноза за Косел во наредните 7 дена

Саб 02 29° /18° слаб дожд 0
Нед 03 28° /18° облачно 58
Пон 04 30° /20° слаб дожд 0
Вто 05 29° /18° умерен дожд 0
Сре 06 30° /18° чисто небо 3
Чет 07 28° /18° слаб дожд 14
Пет 08 27° /16° умерен дожд 6