Крани

чисто небо

24°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце20:11

Се осеќа23 °

Притисок1016 hPa

Влажност54%

УВ индекс4

Облачност3%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер26

Временска прогноза за Крани во наредните 7 дена

Саб 02 29° /18° слаб дожд 0
Нед 03 27° /17° мала облачност 21
Пон 04 28° /19° слаб дожд 8
Вто 05 28° /17° слаб дожд 0
Сре 06 28° /18° слаб дожд 2
Чет 07 27° /17° слаб дожд 25
Пет 08 26° /15° умерен дожд 0