Крани

мала облачност

-9°

Изгрејсонце06:53

Зајдисонце16:40

Се осеќа-13 °

Притисок1028 hPa

Влажност83%

УВ индекс0

Облачност12%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер36

Временска прогноза за Крани во наредните 7 дена

Пон 24 -6° /-11° облачно 72
Вто 25 -4° /-11° облачно 37
Сре 26 /-8° чисто небо 5
Чет 27 /-6° мала облачност 22
Пет 28 /-2° мала облачност 11
Саб 29 /-1° слаб снег 100
Нед 30 /-3° слаб снег 97