Кратово

облачно

18°

Изгрејсонце04:55

Зајдисонце20:10

Се осеќа18 °

Притисок1015 hPa

Влажност74%

УВ индекс0

Облачност38%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер335

Временска прогноза за Кратово во наредните 7 дена

Нед 20 25° /14° слаб дожд 23
Пон 21 30° /15° умерен дожд 98
Вто 22 31° /15° слаб дожд 1
Сре 23 33° /20° слаб дожд 9
Чет 24 35° /21° слаб дожд 0
Пет 25 34° /21° слаб дожд 0
Саб 26 35° /19° слаб дожд 2