Крива Паланка

чисто небо

30°

Изгрејсонце04:57

Зајдисонце20:10

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност33%

УВ индекс4

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер50

Временска прогноза за Крива Паланка во наредните 7 дена

Саб 02 31° /19° умерен дожд 11
Нед 03 29° /17° чисто небо 5
Пон 04 31° /19° чисто небо 0
Вто 05 31° /19° чисто небо 0
Сре 06 31° /19° мала облачност 24
Чет 07 28° /18° слаб дожд 63
Пет 08 24° /17° слаб дожд 90