Кривогаштани

слаб снег

-6°

Изгрејсонце06:53

Зајдисонце16:38

Се осеќа-9 °

Притисок1028 hPa

Влажност89%

УВ индекс0

Облачност63%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер324

Временска прогноза за Кривогаштани во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-10° слаб снег 70
Вто 25 -3° /-12° облачно 29
Сре 26 /-9° мала облачност 17
Чет 27 /-6° мала облачност 18
Пет 28 /-3° мала облачност 12
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-1° облачно 96