Кривогаштани

мала облачност

30°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:11

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност39%

УВ индекс4

Облачност15%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер68

Временска прогноза за Кривогаштани во наредните 7 дена

Саб 02 33° /17° слаб дожд 0
Нед 03 31° /17° слаб дожд 17
Пон 04 32° /19° слаб дожд 0
Вто 05 33° /18° слаб дожд 0
Сре 06 32° /17° слаб дожд 3
Чет 07 31° /18° умерен дожд 13
Пет 08 28° /16° слаб дожд 6