Крушево

мала облачност

25°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:12

Се осеќа24 °

Притисок1015 hPa

Влажност40%

УВ индекс4

Облачност14%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер69

Временска прогноза за Крушево во наредните 7 дена

Саб 02 28° /13° слаб дожд 0
Нед 03 27° /13° слаб дожд 24
Пон 04 28° /15° слаб дожд 0
Вто 05 29° /14° слаб дожд 0
Сре 06 28° /14° слаб дожд 2
Чет 07 27° /14° слаб дожд 20
Пет 08 23° /12° умерен дожд 7