Крушево

слаб снег

-11°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:39

Се осеќа-14 °

Притисок1028 hPa

Влажност91%

УВ индекс0

Облачност64%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер324

Временска прогноза за Крушево во наредните 7 дена

Пон 24 -8° /-15° слаб снег 75
Вто 25 -6° /-16° мала облачност 21
Сре 26 -2° /-13° мала облачност 18
Чет 27 -1° /-10° мала облачност 14
Пет 28 /-7° мала облачност 12
Саб 29 -2° /-4° слаб снег 100
Нед 30 -2° /-5° слаб снег 98