Крушопек

облачно

28°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:13

Се осеќа27 °

Притисок1015 hPa

Влажност49%

УВ индекс4

Облачност52%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер80

Временска прогноза за Крушопек во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° дожд со силен интензитет 6
Нед 03 31° /18° слаб дожд 10
Пон 04 32° /19° слаб дожд 0
Вто 05 32° /19° слаб дожд 1
Сре 06 33° /19° чисто небо 7
Чет 07 32° /19° слаб дожд 9
Пет 08 26° /17° слаб дожд 57