Куклис

чисто небо

17°

Изгрејсонце06:20

Зајдисонце18:20

Се осеќа16 °

Притисок1018 hPa

Влажност48%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер23

Временска прогноза за Куклис во наредните 7 дена

Пон 27 32° /17° чисто небо 0
Вто 28 25° /17° умерен дожд 100
Сре 29 17° /16° слаб дожд 100
Чет 30 17° /15° слаб дожд 100
Пет 01 19° /14° облачно 100
Саб 02 21° /12° облачно 39
Нед 03 23° /11° чисто небо 0