Куклис

чисто небо

36°

Изгрејсонце04:59

Зајдисонце20:06

Се осеќа34 °

Притисок1013 hPa

Влажност24%

УВ индекс4

Облачност5%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер186

Временска прогноза за Куклис во наредните 7 дена

Саб 02 36° /21° слаб дожд 8
Нед 03 34° /19° чисто небо 1
Пон 04 35° /20° чисто небо 2
Вто 05 37° /20° чисто небо 0
Сре 06 37° /21° облачно 26
Чет 07 35° /21° слаб дожд 29
Пет 08 32° /19° слаб дожд 6