Кукуречани

чисто небо

31°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:10

Се осеќа30 °

Притисок1015 hPa

Влажност35%

УВ индекс4

Облачност9%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер36

Временска прогноза за Кукуречани во наредните 7 дена

Саб 02 32° /18° умерен дожд 1
Нед 03 31° /17° слаб дожд 7
Пон 04 32° /19° слаб дожд 9
Вто 05 32° /19° слаб дожд 0
Сре 06 32° /18° слаб дожд 4
Чет 07 31° /18° слаб дожд 17
Пет 08 29° /16° слаб дожд 3