Кукуречани

облачно

10°

Изгрејсонце05:24

Зајдисонце19:38

Се осеќа9 °

Притисок1022 hPa

Влажност84%

УВ индекс2

Облачност56%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер14

Временска прогноза за Кукуречани во наредните 7 дена

Нед 09 20° /7° мала облачност 18
Пон 10 21° /9° облачно 25
Вто 11 23° /10° чисто небо 1
Сре 12 23° /11° слаб дожд 64
Чет 13 20° /9° чисто небо 3
Пет 14 20° /8° мала облачност 17
Саб 15 24° /9° облачно 79