Куманово

облачно

14°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце19:54

Се осеќа14 °

Притисок1011 hPa

Влажност89%

УВ индекс1

Облачност26%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер108

Временска прогноза за Куманово во наредните 7 дена

Вто 24 29° /14° умерен дожд 36
Сре 25 31° /15° слаб дожд 7
Чет 26 32° /17° слаб дожд 32
Пет 27 32° /17° слаб дожд 11
Саб 28 30° /16° слаб дожд 55
Нед 29 23° /14° умерен дожд 18
Пон 30 24° /10° чисто небо 4