Лабуништа

чисто небо

27°

Изгрејсонце05:08

Зајдисонце20:14

Се осеќа26 °

Притисок1016 hPa

Влажност50%

УВ индекс4

Облачност4%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер192

Временска прогноза за Лабуништа во наредните 7 дена

Саб 02 29° /17° чисто небо 0
Нед 03 27° /17° слаб дожд 87
Пон 04 29° /18° слаб дожд 0
Вто 05 28° /17° слаб дожд 0
Сре 06 29° /17° чисто небо 4
Чет 07 28° /17° слаб дожд 22
Пет 08 26° /15° умерен дожд 16