Лаки

чисто небо

28°

Изгрејсонце04:57

Зајдисонце20:07

Се осеќа27 °

Притисок1015 hPa

Влажност41%

УВ индекс4

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер17

Временска прогноза за Лаки во наредните 7 дена

Саб 02 31° /17° слаб дожд 8
Нед 03 29° /16° мала облачност 13
Пон 04 31° /17° чисто небо 3
Вто 05 31° /17° чисто небо 0
Сре 06 32° /17° облачно 50
Чет 07 31° /17° слаб дожд 76
Пет 08 27° /15° слаб дожд 16