Ларце

слаб снег

-6°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:38

Се осеќа-9 °

Притисок1029 hPa

Влажност88%

УВ индекс0

Облачност98%

Прегледност6185

Брзина на ветер2

Насока на ветер354

Временска прогноза за Ларце во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-12° слаб снег 84
Вто 25 -2° /-12° чисто небо 3
Сре 26 /-8° мала облачност 17
Чет 27 /-6° мала облачност 12
Пет 28 /-2° чисто небо 9
Саб 29 /-2° слаб снег 100
Нед 30 /-4° слаб снег 51