Ларце

облачно

27°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:14

Се осеќа27 °

Притисок1016 hPa

Влажност50%

УВ индекс4

Облачност67%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер93

Временска прогноза за Ларце во наредните 7 дена

Саб 02 32° /19° умерен дожд 4
Нед 03 30° /18° слаб дожд 16
Пон 04 31° /19° слаб дожд 7
Вто 05 31° /19° слаб дожд 0
Сре 06 32° /19° чисто небо 5
Чет 07 30° /18° умерен дожд 12
Пет 08 25° /17° слаб дожд 63