Лажани

мала облачност

29°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:12

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност41%

УВ индекс4

Облачност21%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер34

Временска прогноза за Лажани во наредните 7 дена

Саб 02 32° /17° слаб дожд 0
Нед 03 30° /17° слаб дожд 28
Пон 04 32° /19° слаб дожд 0
Вто 05 32° /18° слаб дожд 0
Сре 06 32° /18° чисто небо 3
Чет 07 31° /18° умерен дожд 23
Пет 08 27° /17° умерен дожд 6