Липково

облачно

-5°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:35

Се осеќа-10 °

Притисок1029 hPa

Влажност79%

УВ индекс0

Облачност74%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер326

Временска прогноза за Липково во наредните 7 дена

Пон 24 -3° /-8° облачно 72
Вто 25 -3° /-10° мала облачност 20
Сре 26 /-7° облачно 53
Чет 27 /-4° облачно 53
Пет 28 /-3° мала облачност 11
Саб 29 /-1° слаб снег 100
Нед 30 /-2° облачно 59