Липково

мала облачност

30°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:13

Се осеќа30 °

Притисок1014 hPa

Влажност42%

УВ индекс4

Облачност13%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер142

Временска прогноза за Липково во наредните 7 дена

Саб 02 33° /19° умерен дожд 10
Нед 03 32° /18° чисто небо 2
Пон 04 32° /20° слаб дожд 0
Вто 05 34° /19° чисто небо 0
Сре 06 33° /19° чисто небо 6
Чет 07 32° /20° слаб дожд 55
Пет 08 25° /17° слаб дожд 79