Лисичани

чисто небо

29°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:13

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност43%

УВ индекс4

Облачност10%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер58

Временска прогноза за Лисичани во наредните 7 дена

Саб 02 32° /18° чисто небо 0
Нед 03 30° /18° слаб дожд 28
Пон 04 32° /19° слаб дожд 0
Вто 05 32° /18° слаб дожд 0
Сре 06 32° /18° чисто небо 2
Чет 07 30° /18° умерен дожд 10
Пет 08 27° /16° умерен дожд 11