Љубин

чисто небо

17°

Изгрејсонце06:26

Зајдисонце18:25

Се осеќа16 °

Притисок1019 hPa

Влажност40%

УВ индекс1

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер260

Временска прогноза за Љубин во наредните 7 дена

Пон 27 33° /16° мала облачност 23
Вто 28 28° /17° слаб дожд 22
Сре 29 20° /14° слаб дожд 100
Чет 30 17° /15° слаб дожд 100
Пет 01 21° /13° облачно 100
Саб 02 21° /11° мала облачност 19
Нед 03 23° /10° чисто небо 0