Лојане

облачно

-5°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:35

Се осеќа-9 °

Притисок1029 hPa

Влажност83%

УВ индекс0

Облачност88%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер329

Временска прогноза за Лојане во наредните 7 дена

Пон 24 -3° /-9° облачно 51
Вто 25 -3° /-10° мала облачност 22
Сре 26 /-8° облачно 64
Чет 27 /-4° облачно 56
Пет 28 /-3° мала облачност 12
Саб 29 /-1° облачно 100
Нед 30 /-2° облачно 55