Лојане

чисто небо

28°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:13

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност50%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер170

Временска прогноза за Лојане во наредните 7 дена

Саб 02 34° /19° умерен дожд 12
Нед 03 32° /18° слаб дожд 0
Пон 04 32° /20° слаб дожд 0
Вто 05 34° /19° чисто небо 0
Сре 06 33° /18° чисто небо 5
Чет 07 32° /20° слаб дожд 61
Пет 08 24° /17° слаб дожд 83