Лозово

чисто небо

Изгрејсонце05:58

Зајдисонце19:07

Се осеќа8 °

Притисок1025 hPa

Влажност59%

УВ индекс2

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер159

Временска прогноза за Лозово во наредните 7 дена

Пон 12 19° /6° облачно 51
Вто 13 17° /8° слаб дожд 100
Сре 14 12° /6° слаб дожд 100
Чет 15 13° /4° облачно 87
Пет 16 13° /3° облачно 95
Саб 17 12° /5° слаб дожд 100
Нед 18 13° /8° слаб дожд 100