Лозово

мала облачност

30°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:11

Се осеќа30 °

Притисок1015 hPa

Влажност45%

УВ индекс4

Облачност11%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер328

Временска прогноза за Лозово во наредните 7 дена

Саб 02 36° /19° слаб дожд 10
Нед 03 34° /18° слаб дожд 1
Пон 04 36° /21° чисто небо 0
Вто 05 36° /20° чисто небо 0
Сре 06 37° /20° чисто небо 9
Чет 07 34° /21° слаб дожд 31
Пет 08 29° /18° слаб дожд 43