Луково

чисто небо

29°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце20:14

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност44%

УВ индекс4

Облачност10%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер214

Временска прогноза за Луково во наредните 7 дена

Саб 02 30° /18° чисто небо 0
Нед 03 29° /18° слаб дожд 68
Пон 04 30° /19° слаб дожд 0
Вто 05 29° /18° слаб дожд 0
Сре 06 30° /18° чисто небо 4
Чет 07 29° /18° слаб дожд 20
Пет 08 26° /16° умерен дожд 28