Луково

мала облачност

-11°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:41

Се осеќа-15 °

Притисок1030 hPa

Влажност87%

УВ индекс0

Облачност21%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер30

Временска прогноза за Луково во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-12° облачно 28
Вто 25 -1° /-12° чисто небо 0
Сре 26 /-9° чисто небо 4
Чет 27 /-5° чисто небо 10
Пет 28 /-2° чисто небо 9
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-2° слаб снег 88