Македонија

облачно

23°

Изгрејсонце04:56

Зајдисонце20:09

Се осеќа22 °

Притисок1014 hPa

Влажност56%

УВ индекс0

Облачност53%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер323

Временска прогноза за Македонија во наредните 7 дена

Нед 20 30° /16° слаб дожд 26
Пон 21 33° /17° дожд со силен интензитет 97
Вто 22 35° /17° слаб дожд 3
Сре 23 38° /21° слаб дожд 6
Чет 24 39° /22° слаб дожд 0
Пет 25 39° /22° слаб дожд 0
Саб 26 39° /20° слаб дожд 1