Македонија

чисто небо

32°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:10

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност37%

УВ индекс4

Облачност10%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер295

Временска прогноза за Македонија во наредните 7 дена

Саб 02 36° /19° слаб дожд 10
Нед 03 34° /18° слаб дожд 0
Пон 04 36° /21° чисто небо 0
Вто 05 36° /20° чисто небо 0
Сре 06 37° /20° чисто небо 9
Чет 07 36° /21° слаб дожд 50
Пет 08 29° /18° слаб дожд 52