Македонска Каменица

облачно

-6°

Изгрејсонце06:50

Зајдисонце16:31

Се осеќа-8 °

Притисок1027 hPa

Влажност81%

УВ индекс0

Облачност94%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер13

Временска прогноза за Македонска Каменица во наредните 7 дена

Пон 24 -3° /-8° мала облачност 16
Вто 25 -1° /-9° облачно 29
Сре 26 /-7° облачно 28
Чет 27 /-4° облачно 94
Пет 28 /-2° чисто небо 8
Саб 29 /-1° слаб снег 100
Нед 30 /-1° облачно 78