Македонска Каменица

чисто небо

31°

Изгрејсонце04:57

Зајдисонце20:09

Се осеќа29 °

Притисок1014 hPa

Влажност31%

УВ индекс4

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер134

Временска прогноза за Македонска Каменица во наредните 7 дена

Саб 02 33° /19° слаб дожд 8
Нед 03 32° /18° чисто небо 4
Пон 04 33° /18° чисто небо 0
Вто 05 33° /18° чисто небо 0
Сре 06 34° /19° облачно 56
Чет 07 31° /18° слаб дожд 80
Пет 08 28° /18° слаб дожд 34