Македонски Брод

мала облачност

28°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:12

Се осеќа28 °

Притисок1016 hPa

Влажност48%

УВ индекс4

Облачност19%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер26

Временска прогноза за Македонски Брод во наредните 7 дена

Саб 02 32° /18° слаб дожд 0
Нед 03 30° /18° слаб дожд 40
Пон 04 32° /19° слаб дожд 0
Вто 05 32° /19° слаб дожд 0
Сре 06 32° /18° чисто небо 3
Чет 07 31° /19° умерен дожд 30
Пет 08 26° /17° умерен дожд 9