Македонски Брод

слаб снег

-6°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:38

Се осеќа-9 °

Притисок1028 hPa

Влажност87%

УВ индекс0

Облачност77%

Прегледност2383

Брзина на ветер3

Насока на ветер342

Временска прогноза за Македонски Брод во наредните 7 дена

Пон 24 -3° /-10° слаб снег 77
Вто 25 -1° /-11° мала облачност 11
Сре 26 /-8° облачно 28
Чет 27 /-5° мала облачност 13
Пет 28 /-2° мала облачност 11
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-1° слаб снег 97