Марков Град

слаб снег

-6°

Изгрејсонце06:53

Зајдисонце16:37

Се осеќа-9 °

Притисок1028 hPa

Влажност85%

УВ индекс0

Облачност77%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер343

Временска прогноза за Марков Град во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-10° слаб снег 65
Вто 25 -4° /-11° облачно 40
Сре 26 /-9° облачно 27
Чет 27 /-6° облачно 25
Пет 28 /-4° мала облачност 12
Саб 29 /-2° слаб снег 100
Нед 30 /-2° облачно 93