Марков Град

чисто небо

15°

Изгрејсонце06:25

Зајдисонце18:25

Се осеќа13 °

Притисок1020 hPa

Влажност39%

УВ индекс1

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер256

Временска прогноза за Марков Град во наредните 7 дена

Пон 27 31° /13° чисто небо 3
Вто 28 25° /15° умерен дожд 95
Сре 29 16° /14° слаб дожд 100
Чет 30 15° /13° слаб дожд 100
Пет 01 17° /12° слаб дожд 100
Саб 02 18° /10° облачно 47
Нед 03 21° /8° чисто небо 0